Poradny

Sociální poradna

Jsme tu pro vás v jakékoliv náročné životní situaci. Sociální pracovnice jsou vám k dispozici denně (pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 8.00 do 14.00, ve středu od 11.00 do 17.00), nejlépe po telefonické domluvě. Přijďte za námi do naší poradny v Třeboni, Svatopluka Čecha 20. Poradíme s příspěvkem na péči, vysvětlíme vaše možnosti, nabídneme individuální podporu. Obraťte se s důvěrou na naši sociální pracovnici Blanku Ližanovou. Sociální poradenství je dle Zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. poskytováno vždy bezplatně.

Mgr. Blanka Ližanová
tel.: 739 341 087
email: blanka.lizanova@kleofas.cz

Sociální služba je spolufinancována Jihočeským krajem dle Pověření k poskytování služby obecného hospodářského zájmu. 


VLNA - poradna pro rodiny po ztrátě

Těžké životní zkoušky s sebou přinášejí potřebu sdílet své pocity, najít útěchu a porozumění. Naše psycholožky jsou k dispozici po telefonické či emailové domluvě.

PhDr. Tereza Maříková
tel.: 774 454 923
email: tereza.marikova@kleofas.cz

Mgr. Vendula Jirsová
tel.: 737 448 333
email: vendula.jirsova@kleofas.cz

Zajímá vás, jak pracujeme a kdy se na nás můžete obrátit? Více čtěte zde. 


Poradna pro pečující 

Pečujete o někoho nebo se chystáte pečovat? Nejste si jisti, zda pečování o blízkého zvládnete? Jsme tu pro vás. Pečujícím jsme připraveni poradit a pomoci v našich kontaktních místech pro veřejnost v Třeboni i v Jindřichově Hradci. 

Více o naší poradně pro pečující naleznete zde.

Mgr. Michala Peškeová
tel.: 608 961 114
email: michala.peskeova@kleofas.cz


Poradna pro pozůstalé

Po úmrtí svého blízkého nebo pro vás důležitého člověka jste se ocitli v nové životní situaci, která sebou přináší mnoho náročných úkolů.  Nezáleží na tom, jakým způsobem k úmrtí došlo, či zda je tato událost nedávná nebo vás od ní dělí delší doba. Procházíte důležitým obdobím zármutku, učíte se žít bez vašeho milovaného. Potřebujete sdílet své pocity nebo poradit s konkrétní záležitostí? Rádi Vám v této době budeme nápomocni po psychologické stránce i v rámci zařizování administrativních záležitostí.

Mgr. Lenka Řeřichová
tel.: 737 241 618
email: lenka.rerichova@kleofas.cz


Hospicový kaplan

Součástí naší péče je také duchovní podpora. Náš hospicový kaplan je tu pro všechny, kteří se zamýšlí nad existenciálními a spirituálními otázkami, potřebují vyslechnout v náročném období nemoci či pečování o nemocného. Jsme si vědomi, že tyto otázky nejsou vázány na určitě vyznání či církev, ale jsou důležité pro všechny z nás.  

Vždy respektujeme vyznání každého člověka a dle toho můžeme nabídnout zprostředkování udělení svátostí, duchovní rozhovor, duchovní doprovázení či společnou modlitbu, zpěv či čtení z bible a jiných náboženských knih.  

Úzce spolupracujeme s Římskokatolickou církví v Třeboni a v Jindřichově Hradci i v ostatních městech a obcích, s Evangelickou církví metodistickou v Třeboni a Českobratrskou církví evangelickou v Jindřichově Hradci.

Rádi zprostředkujeme kontakty i s duchovními z jiných farností a sborů nebo dalších církví a náboženství.

Obraťte se na naše pracovníky:

Mgr. Jan Blažek
tel.: 606 615 990
email: jan.blazek@kleofas.cz 

Základní i odborné sociální poradenství je dle Zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. poskytováno vždy bezplatně.