Týden pro hospic

Pojďme mluvit o hospici

Je to již devátý podzim v pořadí, kdy se mluví o Hospicové péči sv. Kleofáše. Řeč je o tradiční akci Týden pro hospic, která je spojena s oslavami Světového dne hospicové a paliativní péče. Tento den připadá vždy na druhou říjnovou sobotu. Akce na podporu mobilní hospicové péče se konají po celém světě. Jejich společným cílem je podpořit diskuzi o tom, jak péče o lidi na sklonku života funguje a jaké jsou její možnosti. V Třeboni a v Jindřichově Hradci se v týdnu od 1. do 8. října můžeme společně setkat na celé řadě benefičních akcí. Záštitu nad celým týdnem převzal starosta města Třeboně Jan Váňa a nad akcemi v Jindřichově Hradci starosta Jan Mlčák.

Co jsme pro vás připravili? Letos odstartujeme již v sobotu 1. října benefičním Během pro Kleofáše, který se uskuteční v třeboňském lázeňském parku. Zájemci se mohou registrovat na webu www.behyprohospice.cz nebo na místě v den konání od 9.00. Připraveny jsou trasy pro děti i dospělé. Ambasadorkou letošního běhu bude běžkyně Petra Augstenová. Přijďte strávit příjemné podzimní dopoledne pohybem a podporou dobré věci!

Rádi se s vámi potkáme také na bazaru bižuterie, při cvičení jógy, při jazzovém koncertu, na besedě se spisovatelkou a ilustrátorkou Martinou Špinkovou, na benefičním divadelním představení a dalších akcích. Uprostřed týdne – ve středu 5. října se můžete k hospicovému tématu připojit hravou a jednoduchou formou. Bude se totiž po celé republice konat Papučový den! Přijďte do práce či do školy v papučích a podpořte možnost těžce nemocných pacientů zůstat doma v kruhu svých blízkých až do konce. Fotografie v papučích můžete sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #papucovyden. Připojte se k nám!