Setkání pro pozůstalé

Setkání pro pozůstalé

Hospicová péče sv. Kleofáše zve všechny, kterým zemřel blízký člověk, do prostor nové psychoterapeutické pracovny v Táboritské ulici 1288 (budova bývalého komunálu, 1. patro) a to v úterý 6. září od 10 do 12 hodin. Zváni jsou všichni, kteří se vyrovnávají se ztrátou blízkého člověka a doléhá na ně samota a prázdnota, se kterou nechtějí být sami. Setkání je příležitostí pro sdílení svých pocitů i zkušeností, vzájemné obohacení a společné hledání síly a odvahy k novému vykročení. Součástí setkání může být i rukodělná činnost.

Další termín pro setkání v Třeboni bude 1. listopadu. Setkávání se uskuteční také v prostorách pobočky hospice v Jindřichově Hradci a to v termínech 4. října a 6. prosince 2022 v dopoledních hodinách. 

„Díky těmto setkáním pro pozůstalé jsem našla cestu z hlubokého smutku po ztrátě manžela. V péči zkušených psycholožek jsem se cítila bezpečně a sdílení mého příběhu s ostatními mi ulevovalo od bolesti. Po roce docházení jsem si uvědomila to, že pokud pro někoho truchlíme, znamená, že jsme měli to štěstí potkat člověka, kterého jsme milovali srdcem. Přijala jsem proces truchlení jako přirozenou součást života.“

Paní Jana z Třeboně